23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Furnizimi me Ujė dhe Saniteti nė Orikum

Financuar nga Banka Islamike pėr Zhvillim
Ne shumen 13,351,000 Euro Kredi
Zbatuar nga PIU Islamik, ne Vlorė

Zbatimi filloi me 2012. Mbaron mė 2017.
Ecuria e projektit
Objektivat kryesorė tė projektit:Ndėrtimin e rrjetit tė kanalizimeve pėr banorėt qė jetojnė nė zonėn administrative tė Bashkisė Orikum e cila pėrfshin Qytetin e Orikumit (pjesė e qytetit qė nuk mbulohet nga rrjeti ekzistues i kanalizimeve), si dhe rrjetet e reja tė kanalizimeve pėr fshatrat e Rradhimės, Tragjasit, Dukatit tė Vjetėr (Dukat Fshat), Dukatit tė Ri (Dukat Fushė) dhe zonės turistike Radhimė – Orikum. Nė total do tė ndėrtohen rreth 29.9 km rrjet i ri kanalizime stacione tė reja pompimi si dhe ITUP Orikum.

Me Dt 18/05/2012 ka filluar puna pėr implementimin e kėtij projekti.

Ka pėrfunduar puna pėr ndėrtimin e 5 depove tė ujit tė pijshėm(struktura beton/arme).

Aktivitetet e parashikuara nė kuadėr te kėtij projekti janė:

Ndėrtim kaptazhe linjė e jashtme depo Orikum, Tragjas, Dukat, Radhime, Dukat i Ri, Dukat i Vjetėr.

Ndėrtim rrjeti i ujėrave rrugore dhe tė zeza Orikum, Tragjas, Dukat, Radhime, Dukat i Ri, Dukat i Vjetėr.

Ndėrtim rrjet i plotė shpėrndarės ujėsjellėsi Orikum, Tragjas, Dukat, Radhime, Dukat i Ri, Dukat i Vjetėr.Ecuria:

Projekti ka pėrfunduar. Institucioni Kryesor pėrfitues: Sha UK Orikum, Vlorė.

CLICK
CLICK
CLICK
CLICK
CLICK
CLICK

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės