23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Ujėsjellės Kanalizime Lushnje

Ne shumen 4,971,626 Euro Kredi
ne Fier

Zbatimi filloi me 2005. Mbaron mė 2010.
Ecuria e projektit
Ka pėrfunduar faza e garancisė sė punimeve.

Objektivi i projektit:

Parashikon tė sigurojė baza tė qėndrueshme nė furnizimin me ujė tė pijshėm nė sasi tė mjaftueshme dhe higjenikisht tė pastėr nė zonėn e shėrbimit tė Lushnjes.

Aktivitetet:

Faza e dytė pas Studimit tė Fisibilitetit, pėrfshin njė periudhė 18-mujore, ku hyjnė rehabilitimi i sistemit tė ujėsjellėsit, vendosja e matėsave tė ujit, si dhe ndėrtimin e godines sė zyrave tė Sh.A. Ujėsjellės Kanalizimeve Lushnje.

Institucioni Kryesor pėrfitues: Sh.A. Ujesjėllės Kanalizime Lushnje.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Punėve Publike dhe Transportit