23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Rehabilitimi i rrjetin Hidrik tė Tiranės (Faza e Dytė)

Financuar nga Qeveria Italiane
Ne shumen 10,766,000 Euro Kredi
Zbatuar nga PIU Hidrik Tiranė, ne Tiranė

Zbatimi filloi me 2017. Mbaron mė 2019.
Ecuria e projektit
Faza e dytė e kėtij projekti dhe fondi qė do tė pėrdoret pė tė ėshtė bėr aktiv me firmosjen e protokollit tė ri tė bashkėpunimit Itali - Shqipėri. PIU i Shėrbimeve Esenciale nė bashkėpunim me Kooperacionin Italian dhe DPUK ka nisur dosjen e dokumenteve pėr mėnyrėn e pėrdorimit tė kėtij fondi.

Objektivat e ketij projekti:

- Sigurimin e furnizimit me ujė tė zonave tė reja urbane tė cilat do tė pėrfshihen nė sistemin e ujėsjellėsit tė Bovillės (Bashkia Kamėz);

- Reduktimin e lidhjeve abuzive gjatė linjave tė transmetimit kryesore duke pėrfituar qoftė nga ana ekonomike, qoftė nga pikpamja e njė disponueshmėrie mė tė madhe tė sasisė sė ujit;

- Sjelljen nė kushte optimale tė tubacioneve kryesore dhe tė burimeve tė furnizimit,

- Rregullimin e skemės hidraulike pėr tė reduktuar ndėrprerjet e shėrbimit tė cilat tani bėhen pėr shkak tė ērregullimeve strukturore tė skemės dhe tė shpėrndarjes.

Brenda muajit Prill 2018 pritet firmosja e kontratave per LOT 1 / Supervizion dhe LOT 2 Punime.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės