Furnizimet me ujė i fshatrave tė Komunės Golem (shtesė kontrate)
ne shumen 420,319,978 Leke , zbatuar nga DPUK, ne Durrės
Furnizimet me ujė i Qytetit Peshkopi
Financuar nga Qeveria Austriake, ne shumen 4,000,000 Euro Kredi, zbatuar nga DPUK, ne Dibėr
Furnizimi me Ujė dhe Saniteti nė Orikum
Financuar nga Banka Islamike pėr Zhvillim, ne shumen 13,351,000 Euro Kredi, zbatuar nga PIU Islamik, ne Vlorė
Infrastruktura Komunale III dhe IV, Faza I- Qytetet Berat, Kuēovė, Librazhd, Prrenjas, Delvin, Gjirokastėr, Lushnje, Kamėz
Financuar nga Qeveria Gjermane (KFW), SECO, ne shumen 50,140,000 Euro , zbatuar nga DPUK,

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

 

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės


MONITORIMI I PERFORMANCĖS
PĖR SEKTORIN
E UJĖSJELLĖS-KANALIZIMEVE
NĖ SHQIPĖRI